Zaświadczenie o pozostaniu pod opieką lekarza podczas teleporady.

Czy w czasie telewizyty mogę otrzymać zaświadczenie o pozostaniu pod opieką lekarza? Jestem już po porodzie i zaświadczenie potrzebne jest do wystąpienia o świadczenie becikowe.

Zaświadczenie dla celów wypłaty becikowego może wystawić lekarz lub położna, którzy m.in. w oparciu o posiadaną dokumentację medyczną są w stanie potwierdzić fakt, że pozostawała Pani pod opieką medyczną (w tym mogą określić terminy udzielonych w okresie ciąży świadczeń zdrowotnych, a także od którego tygodnia pozostawała Pani pod opieką medyczną).
Zaświadczenie takie wystawiane jest w oparciu o dokumentację medyczną, która świadczy o tym iż pozostawała Pani pod opieką medyczną przez cały okres ciąży. Jeśli lekarz lub położna, którzy zaświadczenie takie wystawiają będą mieć dostęp do takiej dokumentacji to mogą wystawić zaświadczenie. Proszę jednak mieć na uwadze, że zaświadczenie takie nie jest wydawane w formie elektronicznej - to znaczy wymaga podpisu i pieczątki.
Najczęściej zaświadczenie takie wydaje lekarz prowadzący ciążę.
Proszę zgłosić się na wizytę stacjonarną do lekarza prowadzącego ciążę, który na podstawie posiadanej dokumentacji medycznej wystawi stosowne zaświadczenie lekarskie.
Tego typu zaświadczenia wydaje lekarz prowadzący ciążę.
Zaświadczenie może wystawić Pani lekarz pod którego jest Pani opieką.
Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego ciążę.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Krakowie Ciąża w Katowicach Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Warszawie Ciąża w Gliwicach Ciąża w Gdańsku Ciąża w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4563
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12305
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z