2020-09-21

Zakrzep przyodbytowy - jak leczyć?

Czy zakrzep przyodbytowy jest możliwy wyleczenia tylko lekami czy jest konieczny zabieg nacięcia i oczyszczenia?

Zakrzep może ulec zwłóknieniu i samoistnemu odpadnięciu, jednak jeśli jest to zakrzep dużych rozmiarów, konieczny będzie zabieg chirurgicznego usunięcia zakrzepu.
W leczeniu doraźnym można zastosować lek zawierający suchy wyciąg z ruszczyka kolczastego, hesperydyny i kwasu askorbinowego oraz czopki zawierające zawiesinę Escherichia coli i hydrokortyzon; ponadto wskazane są nasiadówki w korze dębu lub rumianku. W celu zmniejszenia intensywności bólu można zastosować maść zawierającą lidokainę. Zalecam konsultację ze specjalistą - proktologiem.
To zależy od stanu klinicznego, o tym decyduje chirurg po badaniu.
Postepowanie jest dobierane indywidualnie po badaniu nalezy skontaktowac sie z chirurgiem
Należy skontaktować się z chirurgiem, który oceni jest możliwe leczenie tylko zachowawcze.
To zależy od stanu klinicznego, należy skontaktować się z chirurgiem stacjonarnie.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6483
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16891
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+156
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4