Zaczerwienione i spuchnięte oko, jak samemu wyleczyć?

Mam czerwone oko, powiększone żyłki, w oku cały czas mam łzy (zaburza mi to swobodne widzenie, często są też tak jakby grudki łez/przezroczystej wydzieliny, które zakrywają mi źrenice i trudno mi je przesunąć ruchem oka), wydaje mi się że nie mam światłowstrętu. Powieka dolna mi trochę spuchła i poczerwieniała (górna też, ale mniej), kącik oka też jest trochę spuchnięty i zaczerwieniony. Z oka wypływa mi od czasu do czasu trochę wydzieliny, która zbiera się w kąciku, jest koloru białego. Budzę się ze sklejonym okiem. Zaczerwieniona skóra wokół oka mnie czasem swędzi, rzadziej trochę boli (ale boleć mnie może od częstego obcierania oka). Mam tak już od ok. tygodnia (choć objawy się pojawiały stopniowo). Co mogę z tym zrobić? Na wizytę u okulisty zbyt długo się czeka, chciałabym spróbować sama to wyleczyć, ale nie wiem jak.

Prawdopodobnie to ropne zapalenie spojówek, trzeba zastosować krople z antybiotykiem.Takie krople są na receptę.
Zalecana konsultacja lekarska celem wdrożenia odpowiedniego leczenia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi