Z jakim specjalistą leczyć nadmierną potliwość?

Duża potliwość przy małym wysiłku, a czasem przy żadnym wysiłku i trudno określić konkretne przypadki bo np. gdy wracam z zewnątrz do domu to po chwili jestem cały mokry, gdy jestem na zewnątrz tak samo, lecz nie zawsze to występuje lub wejdę do sklepu to po chwili czuje, że jestem mokry i pot spływa po czole oraz po nosie. Również czynność domowa - odkurzanie - to wtedy leci ze mnie, a ciuch staje się mokry. Niekiedy jestem zmuszony do zmiany koszulki. Co to za choroba ? I z jakim specjalistą się kontaktować?
Dzień dobry,
Stan ten może wymagać pewnej diagnostyki, ale równie dobrze może nie mieć podłoża chorobowego. Nadmierną potliwość w szczególności dłoni, stóp i pach można skutecznie leczyć toksyną botulinową. Zabiegi wykonują głownie lekarze zajmujący się medycyną estetyczną.
Przyczyn nadmiernej potliwości jest wiele, wymaga to podjęcia diagnostyki i postępowania adekwatnego do rozpoznania.
Nadmierna potliwość może mieć różne podłoże. Należy skontaktować się z lekarzem, który zleci diagnostykę i wdroży odpowiednie leczenie.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi