Wysypka z czerwonych plamek na biodrach - jak leczyć?

Od kilku dni mam dziwną wysypkę w postaci czerwonych plamek. Kiedy zaczyna swędzieć po podrapaniu plamy puchną i wyglądają jakby mnie coś pogryzło, tyle że kiedy podrapie są dużo większe. Są przede wszystkim na biodrach, kilka na brzuchu, plecach, wewnętrznej stronie ramion i ud, a także na plecach. Proszę o poradę jak to leczyć. Do lekarza ciężko się dostać w obecnej sytuacji.
Zamiast wizyty stacjonarnej może Pani umówić teleporadę do lekarza rodzinnego lub dermatologa. Wcześniej proszę przesłać lekarzowi zdjęcia zmian na skórze. Po zebraniu szczegółowego wywiadu zostaną przepisane odpowiednie leki.
Proszę lekarzowi na teleporadzie pokazać zdjęcia. Leki zostaną zlecone w formie e-recepty.
Aby móc postawić diagnozę należałoby dokonać wizualnej oceny zmian skórnych. W trakcie wizyty telemedycznej lekarz po obejrzeniu przesłanych zdjęć oraz po pogłębieniu wywiadu dobierze właściwe postępowanie.
Należy skonsultować się z lekarzem, który zbierze dogłębny wywiad, obejrzy zmiany i zaleci odpowiednie leczenie.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi