Wysoki puls spoczynkowy u młodej kobiety

Mam 18 lat (kobieta), od jakiegoś czasu mam problem z pulsem. Mianowicie mam puls 122 leżąc, bez wysiłku. Oczywiście nie codziennie, mam też puls po 70-80, ale coraz częściej zdarza się, że mam powyżej 95. Oczywiście nie pije kawy czy napojów energetycznych. Przy wyższym pulsie mam trudności z oddychaniem (ciężki oddech) i kłuje mnie w sercu. Niestety ze względu na panujący covid nie mogę zapisać się do lekarza na wizytę. I chciałabym się dowiedzieć czy mam się tym przejmować czy raczej nie.
Proszę skontaktować się z kardiologiem, który po wnikliwie przeprowadzonym wywiadzie i zleceniu badań dodatkowych podejmie decyzję co do dalszego postępowania.
Proszę skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym. Ocenić bilans płynów.
zalecam wizyte u kardiologa i endokrynologa
Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego - należy zbadać osobićie, wykonać ekg, pogłębić wywiad - nie da się tego zrobić online. Wszystkie przychodnie są otwarte i pracują. W razie dolegliwości mają obowiązek zapisać na wizytę.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi