Wysoki puls spoczynkowy u młodej kobiety

Mam 18 lat (kobieta), od jakiegoś czasu mam problem z pulsem. Mianowicie mam puls 122 leżąc, bez wysiłku. Oczywiście nie codziennie, mam też puls po 70-80, ale coraz częściej zdarza się, że mam powyżej 95. Oczywiście nie pije kawy czy napojów energetycznych. Przy wyższym pulsie mam trudności z oddychaniem (ciężki oddech) i kłuje mnie w sercu. Niestety ze względu na panujący covid nie mogę zapisać się do lekarza na wizytę. I chciałabym się dowiedzieć czy mam się tym przejmować czy raczej nie.
Proszę skontaktować się z kardiologiem, który po wnikliwie przeprowadzonym wywiadzie i zleceniu badań dodatkowych podejmie decyzję co do dalszego postępowania.
Proszę skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym. Ocenić bilans płynów.
zalecam wizyte u kardiologa i endokrynologa
Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego - należy zbadać osobićie, wykonać ekg, pogłębić wywiad - nie da się tego zrobić online. Wszystkie przychodnie są otwarte i pracują. W razie dolegliwości mają obowiązek zapisać na wizytę.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi