Wypukły pieprzyk - czy mając 17 lat mogę sama iść do dermatologa?

Mam 17 lat i miałam na szyi zwykłego pieprzyka natomiast ostatnio zauważyłam, że zrobił się on wypukły. Poza tym innych zmian nie zauważyłam. Czy jest się czym martwić? I czy gdy mam 17 lat to mogę iść sama do dermatologa na prywatną wizytę i zapłacić za nią bez rodzica?
Mając 17 lat nie można iść samemu do lekarza. Pacjenci w wieku pomiędzy 16 a 18 rokiem życia muszą na wizytę lekarską udać się z rodzicem (opiekunem). Lekarz musi uzyskać zgodę na badanie i leczenie zarówno od rodzica (opiekuna) oraz od pacjenta. Co do zmian skórnych, najpewniej nie ma się czym niepokoić, ale dla pewności proszę pokazać się dermatologowi.
Należy zgłosić się do lekarza z opiekunem.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi