Wypukły pieprzyk - czy mając 17 lat mogę sama iść do dermatologa?

Mam 17 lat i miałam na szyi zwykłego pieprzyka natomiast ostatnio zauważyłam, że zrobił się on wypukły. Poza tym innych zmian nie zauważyłam. Czy jest się czym martwić? I czy gdy mam 17 lat to mogę iść sama do dermatologa na prywatną wizytę i zapłacić za nią bez rodzica?
Mając 17 lat nie można iść samemu do lekarza. Pacjenci w wieku pomiędzy 16 a 18 rokiem życia muszą na wizytę lekarską udać się z rodzicem (opiekunem). Lekarz musi uzyskać zgodę na badanie i leczenie zarówno od rodzica (opiekuna) oraz od pacjenta. Co do zmian skórnych, najpewniej nie ma się czym niepokoić, ale dla pewności proszę pokazać się dermatologowi.
Należy zgłosić się do lekarza z opiekunem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1247
Pytań zadanych
przez pacjentów
4272
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi