Wstrząsy po lekach przeciwbólowych, a szczepienie przeciw COVID

Przeżyłem kilka wstrząsów anafilaktycznych po zarzyciu aspiryny, ibuprofenu, itp. leków przeciwbólowych. Jedynym lekiem na ból jaki stosuje jest paracetamol. Czy mogę się zaszczepić przeciw COVID?

Ostateczną decyzję podejmie lekarz podczas kwalifikacji do szczepienia.
Nie jest to bezwzględne przeciwskazanie do szczepienia : W moim szpitalu chorych z takim wywiadem szczepimy w obecności anestezjologa
nie jest to bezwzględne przeciwskazanie do szczepienia
nie jest to bezwzględne przeciwskazanie do szczepienia
należy podjąć środki ostrożności przy szczepieniu - najlepiej w szpitalu w obecności anestezjologa

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi