2023-11-24

W tamtym roku miałam zabieg konizacji szyjki macicy, może to mieć teraz wpływ na mój cykl?

Jestem w trakcie dni płodnych, od 2 dni boli mnie podbrzusze dość mocno i uciążliwie jak chodzę, troszkę też odczuwam nudności. Nigdy wcześniej tak nie miałam, nie odczuwałam żadnych bóli przy owulacji. Trochę mnie to martwi i zastanawiam się nad wizytą u lekarza. 

Dzień dobry,

Zabieg konizacji szyjki macicy, choć jest procedurą stosunkowo bezpieczną i często wykonywaną w celu usunięcia nieprawidłowych komórek z szyjki macicy, może mieć pewien wpływ na układ rozrodczy kobiety. W większości przypadków zabieg ten nie wpływa znacząco na cykl menstruacyjny czy proces owulacji, jednak każdy organizm reaguje indywidualnie, a zmiany po zabiegu mogą czasami wpływać na odczuwanie różnych dolegliwości.

Bóle podbrzusza i nudności w okresie dni płodnych, które pojawiły się teraz, a wcześniej nie były obecne, mogą być spowodowane różnymi czynnikami. Chociaż lekkie bóle mogą towarzyszyć owulacji (tzw. ból owulacyjny), silny ból i uciążliwe dolegliwości są powodem do konsultacji z lekarzem. Należy zwłaszcza zwrócić uwagę na nowe lub nasilające się objawy po zabiegu, takim jak konizacja.

Wizyta u ginekologa wydaje się być uzasadniona w Pani przypadku. Lekarz może zalecić wykonanie badań, takich jak badanie ginekologiczne, USG transwaginalne, czy inne testy diagnostyczne, aby ocenić stan szyjki macicy po zabiegu konizacji, jak również inne aspekty zdrowia reprodukcyjnego. Może to pomóc w wyjaśnieniu przyczyny bólu i ewentualnych nudności, a także w ustaleniu, czy są one bezpośrednio związane z owulacją, czy też mogą być sygnałem innej dolegliwości.

Pamiętać proszę, że opieka po zabiegu i regularne kontrole są ważne dla monitorowania zdrowia i zapobiegania potencjalnym komplikacjom. Nie należy bagatelizować żadnych nowych czy niepokojących objawów, a o wszelkich wątpliwościach informować swojego lekarza.

Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego wyjaśnienia przyczyn dolegliwości,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Rzeszowie Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15641
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4