2024-06-20

W jakim stopniu istnieje szansa, że mogłem zostać w jakiś sposób błędnie zdiagnozowany?

Mam 28 lat, cztery lata temu zdiagnozowano u mnie padaczkę objawową. Wyniki dwóch badań EEG przeprowadzonych w tamtym czasie w szpitalu zdefiniowano jako nieprawidłowe, jednakże nie stwierdzono napadów w trakcie badania. W reszcie badań (głowy, krwi) nie wyszczególniono znaczących zmian. W późniejszym czasie wielokrotnie miałem ponawiane EEG w różnych miejscach, ale później nie było już z nim problemów. Nigdy nie miałem „typowego” napadu a jednorazowo, wtedy kiedy finalnie zostałem hospitalizowany, doświadczyłem jedynie wyjątkowo silnego bólu głowy utrzymującego się przez kilka dni, okazjonalnych nudności oraz dodatkowo w tym czasie wystąpiły objawy charakterystyczne dla udaru (zwłaszcza zaburzenia widzenia, drętwienie ręki, zaburzenia mimiki, zaburzenie równowagi, zaburzenia mowy). Wszystkie objawy za wyjątkiem bólu głowy ustąpiły samoistnie jeszcze przed przyjęciem na oddział. Zdarzenie zbiegło się w czasie ze szczególnie stresującymi i traumatycznymi dla mnie wydarzeniami, jakie w tamtym czasie przeżywałem od kilku miesięcy, jednak podczas wywiadu lekarskiego nie wspomniałem o tym. Dla kontekstu dodam również że miało to miejsce podczas letnich upałów. W późniejszym czasie nie miałem już opisanych wyżej zdarzeń. Kilka miesięcy temu lekarz zalecił mi odstawienie leków padaczkowych. 

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Neurolog w Warszawie Neurolog w Bielsku-Białej Padaczka w Warszawie Padaczka w Bielsku-Białej Neurolog w Katowicach Padaczka w Katowicach Neurolog w Dąbrowie Górniczej Padaczka w Dąbrowie Górniczej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6483
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16891
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+156
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4