Usuwane znamię z łopatki - kiedy można wrócić do podnoszenia cięższych przedmiotów?

3 dni temu miałem usuwane znamię z okolic łopatki i obecnie czekam na wynik. Założono mi szwy wchłanialne i naklejono na ranę plaster z opatrunkiem. Mam go zdjąć dopiero po 10 dniach. Przez 2 tygodnie od zabiegu nie mogę dzwigać nic ciężkiego. Mam w związku z tym 2 pytania, ponieważ nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem panią chirurg. Czy po tych 14 dniach będę mógł normalnie pracować tzn. fizycznie i podnosić cięższe przedmioty? Mam wrażenie lekkiego pieczenia i ciągnięcia w operowanym miejscu. Czy to ciągną szwy, plaster czy jedno i drugie i czy to jest coś normalnego?

Uczucie pieczenia i swędzenia najpewniej wiąże się z procesem gojenia. Warto jednak skontrolować czy rana goi się prawidłowo.
Z reguły po usunięciu szwów, jeśli rana do tego czasu goiła się prawidłowo nie ma przeciwskazań do pracy, w szczególności jeśli zakres zabiegu obejmował jedynie usunięcie zmiany skórnej.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Dermatolog w Katowicach Dermatolog w Dąbrowie Górniczej Dermatolog w Warszawie Dermatolog w Bielsku-Białej Dermatolog w Krakowie Chirurg w Katowicach Chirurg w Dąbrowie Górniczej Chirurg w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4539
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12265
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z