Uporczywy trądzik po założeniu spirali antykoncepcyjnej

Mam trądzik od 5 lat nic mi nie pomogło, a gdy ginekolog założył mi spiralę levosert z hormonami, to trądzik się nasilił, nigdy takiego nie miałam więc teraz biorę tabletki izotek. Moje pytanie brzmi: czy po kuracji izotekiem trądzik i tak mi wróci jeśli nie wyjme tej spirali? Bo ona spowodowała mi pogorszenie cery. Lepiej tą wkładke wymienić na taką bez hormonów? 

Najprawdopodobniej wkładka nie jest przyczyną nasilenia dolegliwości, bo mimo wszystko uwalniane dawki hormonów są minimalne. Terapia aktualnie stosowanym lekiem może przynieść trwałą poprawę, ale jeśli przyczyna leży w zaburzeniach hormonalnych to rozważyć proszę też inne preparaty pod kontrolą lekarza ginekologa lub endokrynologa.
Wydaje mi się ze to nie spirala wywołała nasilenie trądziku. Proszę umówić się na wizytę do dermatologa.
Zalecana konsultacja dermatologiczna.
tak lepiej wymienić na wkładkę bez hormonów

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi