Uporczywy trądzik po założeniu spirali antykoncepcyjnej

Mam trądzik od 5 lat nic mi nie pomogło, a gdy ginekolog założył mi spiralę levosert z hormonami, to trądzik się nasilił, nigdy takiego nie miałam więc teraz biorę tabletki izotek. Moje pytanie brzmi: czy po kuracji izotekiem trądzik i tak mi wróci jeśli nie wyjme tej spirali? Bo ona spowodowała mi pogorszenie cery. Lepiej tą wkładke wymienić na taką bez hormonów? 

Najprawdopodobniej wkładka nie jest przyczyną nasilenia dolegliwości, bo mimo wszystko uwalniane dawki hormonów są minimalne. Terapia aktualnie stosowanym lekiem może przynieść trwałą poprawę, ale jeśli przyczyna leży w zaburzeniach hormonalnych to rozważyć proszę też inne preparaty pod kontrolą lekarza ginekologa lub endokrynologa.
Wydaje mi się ze to nie spirala wywołała nasilenie trądziku. Proszę umówić się na wizytę do dermatologa.
Zalecana konsultacja dermatologiczna.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2295
Pytań zadanych
przez pacjentów
5654
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi