Uporczywy kaszel mimo kuracji antybiotykiem - co robić dalej?

Witam, mam 46 lat, od 10 listopada zaczęłam kaszleć, wydaje mi się. że mam zapalenie płuc albo oskrzeli. Do lekarza nie mam jak pójść by osłuchać czy chociażby sprawdzić czy jest czysto, dostałam jedynie antybiotyk Corexim i na kaszel acodin. Leki skończyłam, a dalej kaszlę, czasami aż na wymioty bierze. Co powinnam robić dalej?
Lek o nazwie Corexim, który Pani podaje nie jest zarejestrowany w Polsce, nie jest też dopuszczony do obrotu. Ponadto nie jest to w ogóle antybiotyk. Proszę skontaktować się ze specjalistą, który wypisze odpowiednie leki.
za mało danych, być może to alergia.
Należy zgłosić się do lekarza osobiście.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2785
Pytań zadanych
przez pacjentów
6957
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi