Uczucie spuchniętego odbytu, co może być powodem?

Mój problem zaczął się po drugim porodzie cc, 2 lata temu. Ciąża była wysokiego ryzyka, całkowicie skrócona szyjka macicy, założony szew okrężny, 2 miesiące bezwzględnego leżenia w szpitalu, bez możliwości wstawania. Jakiś czas po porodzie zaczęłam czuć w odbycie rozpieranie, wrażenie jakby coś tam było - hemoroidy, spuchnięty odbyt? Wrażenie, jakby zaraz miał wypaść. Dodam, że nad ranem jest w porządku, a dolegliwości nasilają się wieczorem. Silniejsze są też podczas miesiączki. 

Umówić proszę wizytę u ginekologa i zgłosić proszę dolegliwości przed badaniem ginekologicznym. Przyczyn może być wiele, ale nasilenie dolegliwości podczas miesiączki sugeruje w pierwszej kolejności diagnostykę ginekologiczną.
Proszę zgłosić się do proktologa.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2314
Pytań zadanych
przez pacjentów
5687
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi