Uczucie spuchniętego odbytu, co może być powodem?

Mój problem zaczął się po drugim porodzie cc, 2 lata temu. Ciąża była wysokiego ryzyka, całkowicie skrócona szyjka macicy, założony szew okrężny, 2 miesiące bezwzględnego leżenia w szpitalu, bez możliwości wstawania. Jakiś czas po porodzie zaczęłam czuć w odbycie rozpieranie, wrażenie jakby coś tam było - hemoroidy, spuchnięty odbyt? Wrażenie, jakby zaraz miał wypaść. Dodam, że nad ranem jest w porządku, a dolegliwości nasilają się wieczorem. Silniejsze są też podczas miesiączki. 

Umówić proszę wizytę u ginekologa i zgłosić proszę dolegliwości przed badaniem ginekologicznym. Przyczyn może być wiele, ale nasilenie dolegliwości podczas miesiączki sugeruje w pierwszej kolejności diagnostykę ginekologiczną.
Proszę zgłosić się do proktologa.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi