Toksoplazmoza. Czy trzeba wykonać badania połówkowe i amniopunkcję?

Wyniki toksoplazmozy,  lekarz twierdzi iż do zakażenia doszło między 4-6 tygodniem ciąży. Wyniki badań, które wykonywałam pierwszy raz to igm 27,790 w miejscowości której mieszkam, kolejne badanie które wykonałam w miejscowości gdzie jeżdżę do lekarza to 25,420 igm. Kolejne badanie, które wykonałam już były w specjalistycznej poradni zajmująca się toxo - igg 327 IU/ml igm 4,08 oraz igg avidity 0,071. Oczywiście wykonałam badania prenatalne i test pappa, aczkolwiek wyszło, że wszystko jest w jak najlepszym porządku i lekarz powiedział, że nie ma powodu do zmartwień, specjalista wyliczył, iż zakażenie mogło dotknąć dziecko w 1,8 % . Pytanie moje brzmi czy przy takich wynikach jest konieczność wykonywania badań połówkowych i amniopunkcji?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi