Toksoplazmoza. Czy trzeba wykonać badania połówkowe i amniopunkcję?

Wyniki toksoplazmozy,  lekarz twierdzi iż do zakażenia doszło między 4-6 tygodniem ciąży. Wyniki badań, które wykonywałam pierwszy raz to igm 27,790 w miejscowości której mieszkam, kolejne badanie które wykonałam w miejscowości gdzie jeżdżę do lekarza to 25,420 igm. Kolejne badanie, które wykonałam już były w specjalistycznej poradni zajmująca się toxo - igg 327 IU/ml igm 4,08 oraz igg avidity 0,071. Oczywiście wykonałam badania prenatalne i test pappa, aczkolwiek wyszło, że wszystko jest w jak najlepszym porządku i lekarz powiedział, że nie ma powodu do zmartwień, specjalista wyliczył, iż zakażenie mogło dotknąć dziecko w 1,8 % . Pytanie moje brzmi czy przy takich wynikach jest konieczność wykonywania badań połówkowych i amniopunkcji?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5926
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi