Światłowstręt, mroczki i dyskomfort - czy to objawy po urazie?

W wakacje miałam wypadek na rowerze, a mianowicie zjechałam z górki i się przewróciłam. Nie wiem dokładnie co się stało, ponieważ straciłam przytomność. Mogło to trwać około 5 minut. Byłam skonsultować się z lekarzem, ale jedyne pytanie jakie mi zadano to czy widzę poprawnie. To było wszystko. Miałam wstrząśnienie mózgu - sama to sprawdziłam. Minęło już sporo czasu (około 5 miesięcy), więc nie wiem czy jakbym miała mieć jakiś uraz głowy, czy by się już dawno nie objawił i czy jest sens iść ponownie do lekarza. Mam światłowstręt, a na początku miałam mroczki. Zawsze je miałam, ale po urazie się pogorszyły. Teraz mam jak dawniej. Przez długie patrzenie na ekran telefonu / komputera odczuwam dyskomfort / osłabienie i lekkie zawroty głowy. Również miałam lekkie bóle głowy, bardziej był to dyskomfort niż ból. Aktualnie już ich nie mam, lecz jestem trochę osłabiona, a według rodziny mam opadnięte policzki, większe wory pod oczami i "chore" oczy. Może to być po prostu wynik siedzenia w domu przez koronawirusa. Dodam jeszcze, że przy przeciąganiu się odczuwam osłabienie i dziwne uczucie - jakbym miła zaraz zemdleć. Proszę o radę, czy coś z tymi objawami zrobić.
Trzeba zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, ewentualnie do neurologa, oni zadecydują o dalszym postępowaniu .
Zalecana pilna konsultacja neurologiczna.
prosze zglosic sie do neurologa
Proszę pilnie skontaktować się z neurologiem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi