Światłowstręt, mroczki i dyskomfort - czy to objawy po urazie?

W wakacje miałam wypadek na rowerze, a mianowicie zjechałam z górki i się przewróciłam. Nie wiem dokładnie co się stało, ponieważ straciłam przytomność. Mogło to trwać około 5 minut. Byłam skonsultować się z lekarzem, ale jedyne pytanie jakie mi zadano to czy widzę poprawnie. To było wszystko. Miałam wstrząśnienie mózgu - sama to sprawdziłam. Minęło już sporo czasu (około 5 miesięcy), więc nie wiem czy jakbym miała mieć jakiś uraz głowy, czy by się już dawno nie objawił i czy jest sens iść ponownie do lekarza. Mam światłowstręt, a na początku miałam mroczki. Zawsze je miałam, ale po urazie się pogorszyły. Teraz mam jak dawniej. Przez długie patrzenie na ekran telefonu / komputera odczuwam dyskomfort / osłabienie i lekkie zawroty głowy. Również miałam lekkie bóle głowy, bardziej był to dyskomfort niż ból. Aktualnie już ich nie mam, lecz jestem trochę osłabiona, a według rodziny mam opadnięte policzki, większe wory pod oczami i "chore" oczy. Może to być po prostu wynik siedzenia w domu przez koronawirusa. Dodam jeszcze, że przy przeciąganiu się odczuwam osłabienie i dziwne uczucie - jakbym miła zaraz zemdleć. Proszę o radę, czy coś z tymi objawami zrobić.
Trzeba zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, ewentualnie do neurologa, oni zadecydują o dalszym postępowaniu .
Zalecana pilna konsultacja neurologiczna.
prosze zglosic sie do neurologa
Proszę pilnie skontaktować się z neurologiem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi