Suchy kaszel objawem COVID-19?

Mam suchy kaszel od 5 dni. Bez gorączki i innych objawów dodatkowych (brak duszności, ból mięśni, zmęczenia). Na początku kaszel był intensywniejszy, bardziej suchy, potem słabszy i trochę wydzieliny w górnych drogach oddechowych przy odkrztuszaniu. U mojego syna 5 dni temu tez pojawił się tylko suchy kaszel - bez innych objawów. Kaszel mniej intensywny, a dziś tylko pojedyncze odkaszlnięcia. Czy tylko słaby kaszel może wystąpić przy zakażeniu koronawirusem?
Rozstrzygający będzie wynik testu PCR.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi