Suchy kaszel bez innych objawów. Czy konieczny antybiotyk?

Od tygodnia mam męczący suchy kaszel. Żadnych innych objawów. Miałam robiony test pod kątem koronawirusa i otrzymałam wynik ujemny. Czy konieczne jest leczenie antybiotykiem i czy ewentualnie mogę otrzymać e receptę?
Opisane objawy nie wskazują na konieczność zastosowania antybiotykoterapii. Proszę zakupić w aptece bez recepty syrop na suchy kaszel oraz któryś z ogólnodostępnych preparatów na bazie paracetamolu przeciwko infekcjom przeziębieniowym. Jeśli w ciągu kilku dni nie będzie poprawy proszę skontaktować się ze specjlistą.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1675
Pytań zadanych
przez pacjentów
4841
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi