Sucha łuszcząca się skóra na powiece - jakie kroki podjąć, żeby to wyleczyć?

Ostatnio na powiece pojawiła mi się sucha, łuszcząca skóra. Mam wrażenie, że się to rozrasta i jest coraz większe. Skóra jest zaczerwieniona i jakby grubsza przez co robią mi się fałdki. Nie swędzi ani nie piecze, jest bardzo sucha i napięta co sprawia mi duży dyskomfort. Nie biorę żadnych leków na stałe, nie mam żadnych chorób przewlekłych czy alergii.

Dobrze skonsultować się w tej sprawie z lekarzem rodzinnym , być może wystarczy zastosować odpowiednią maść, np. emolient.
Dobrze skonsultować się w tej sprawie z lekarzem rodzinnym , być może wystarczy zastosować odpowiednią maść, np. emolient.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Dermatolog w Katowicach Dermatolog w Dąbrowie Górniczej Dermatolog w Warszawie Dermatolog w Bielsku-Białej Okulista w Krakowie Okulista w Katowicach Okulista w Dąbrowie Górniczej Okulista w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4507
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12249
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z