2023-05-24

Spożywanie alkoholu podczas brania antybiotyku.

W piątek zaczęło mi się ostre zapalenie gardła, w poniedziałek lekarz przypisał mi antybiotyk na 5-7 dni. Po 3 dniach stosowania już prawie nie mam żadnych objawów. W ten piątek mam wyjątkową imprezę, na której chciałbym się napić - bardzo mi na tym zależy. Czytałam, że aby móc pić po antybiotyku należy odczekać co najmniej 48 godzin. Więc czy mogę już odstawić antybiotyk i bez problemu napić się w piątek?

Antybiotyk należy stosować tyle dni ile zalecił lekarz.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Zapalenie gardła w Gliwicach Zapalenie gardła w Katowicach Zapalenie gardła w Dąbrowie Górniczej Zapalenie gardła w Warszawie Zapalenie gardła w Częstochowie Internista w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6211
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16237
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+143
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4