Spóźniony okres przez zmianę miejsca pobytu?

Witam. Czy brak okresu może być spowodowany zmiana miejsca? Miałam regularny okres co 28 dni, jednak miesiąc temu pojechałam ma urlop do Polski i dostałam okres tydzień po poprzednim okresie. I to był mój ostatni okres. W tej chwili kolejny okres spóźnia mi się tydzień. Wybieram się do ginekologa, ale chciałam dowiedzieć się wcześniej czym to może być spowodowane. 4 miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne.
Dzień dobry,
Jest wiele przyczyn jednakże sama zmiana miejsca pobytu nie powinna być przyczyną zaburzeń miesiączkowania. Stres, jet-lag związany z długą podróżą lotniczą lub brak snu mogą pośrednio powodować rozregulowanie cyklu, ale opisana przez Panią sytuacja może wymagać szerszej diagnostyki. W pierwszej kolejności proszę jednak wykonać test ciążowy celem wykluczenia jednej z najczęstszych przyczyn.
Tak może to być przyczyna.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi