Spóźniony okres przez zmianę miejsca pobytu?

Witam. Czy brak okresu może być spowodowany zmiana miejsca? Miałam regularny okres co 28 dni, jednak miesiąc temu pojechałam ma urlop do Polski i dostałam okres tydzień po poprzednim okresie. I to był mój ostatni okres. W tej chwili kolejny okres spóźnia mi się tydzień. Wybieram się do ginekologa, ale chciałam dowiedzieć się wcześniej czym to może być spowodowane. 4 miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne.
Dzień dobry,
Jest wiele przyczyn jednakże sama zmiana miejsca pobytu nie powinna być przyczyną zaburzeń miesiączkowania. Stres, jet-lag związany z długą podróżą lotniczą lub brak snu mogą pośrednio powodować rozregulowanie cyklu, ale opisana przez Panią sytuacja może wymagać szerszej diagnostyki. W pierwszej kolejności proszę jednak wykonać test ciążowy celem wykluczenia jednej z najczęstszych przyczyn.
Tak może to być przyczyna.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi