Spóźnione zażycie ostatniej tabletki z blistra - co robić?

Od 10 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Vibin mini. Wczoraj pierwszy raz zapomniałam wziąć ostatniej różowej tabletki, więc dzisiaj ją zdążyłam razem z białą. Nie wiem czy dobrze zrobiłam. Co mam teraz zrobić - wyrzucić te białe i jutro zacząć nowe opakowanie? Dodam ze dzisiaj rano odbyłam stosunek z mężem.
Proszę nie wyrzucać tabletek :) i przyjmować dalej pozostałe.
Dzień dobry,
Proszę kontynuować zażywanie bez dalszych zmian. W przypadku gdyby tego typu błąd powtarzał się częściej proponuję konsultację z ginekologiem i rozważenie innego typu antykoncepcji, nie wymagającej codziennego przyjmowania tabletek.
postąpiła Pani prawidłowo.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1675
Pytań zadanych
przez pacjentów
4841
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi