Spóźnione zażycie ostatniej tabletki z blistra - co robić?

Od 10 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Vibin mini. Wczoraj pierwszy raz zapomniałam wziąć ostatniej różowej tabletki, więc dzisiaj ją zdążyłam razem z białą. Nie wiem czy dobrze zrobiłam. Co mam teraz zrobić - wyrzucić te białe i jutro zacząć nowe opakowanie? Dodam ze dzisiaj rano odbyłam stosunek z mężem.
Proszę nie wyrzucać tabletek :) i przyjmować dalej pozostałe.
Dzień dobry,
Proszę kontynuować zażywanie bez dalszych zmian. W przypadku gdyby tego typu błąd powtarzał się częściej proponuję konsultację z ginekologiem i rozważenie innego typu antykoncepcji, nie wymagającej codziennego przyjmowania tabletek.
postąpiła Pani prawidłowo.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi