Spływająca do gardła wydzielina po operacji nosa.

6 miesięcy temu miałam endoskopową operację nosa. Na tomografii wyszło przewlekłe zapalenie zatok, ostre zapalenie zatok szczękowych i płyny w zatokach szczękowych. Od około 4 miesięcy coraz więcej wydzieliny spływa mi do gardła i bolą mnie zatoki szczękowe i czołowe. Czasami mam nagłe mocne uderzenie bólu całych zatok, które przechodzi po 2-3 sekundach. Po operacji brałam antybiotyk, a od operacji reguralnie płukam zatoki. Lekarz twierdzi, że wydzielina może sobie spływać. Badanie histopatologczne wyszło dobrze. Podczas wydmuchiwania albo płukania wylatuje czasami żółta gęsta wydzielina. Czy to normalne, że tyle czasu po operacji, wydzieliny jest coraz więcej zamiast mniej? Ile goją się zatoki po operacji? Czy to może być oznaka, że operacja nie pomogła albo lekarz coś źle zrobił? Czy iść do innego laryngologa, żeby zobaczył i może ponownie wykonał tomografię?

Zapraszam na konsultacje telefoniczną - proszę wcześniej przesłać dokumentacje medyczną - zbierzemy dokładny wywiad - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Woźniak Jakub
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ból gardła w Dąbrowie Górniczej Zapalenie zatok w Warszawie Zapalenie zatok w Katowicach Ból gardła w Krakowie Ból gardła w Częstochowie Zapalenie zatok w Bielsku-Białej Zapalenie zatok w Dąbrowie Górniczej Ból gardła w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4533
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12264
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z