2023-05-07

Skutki nadmiernego spożycia wody i braku jedzenia.

Czy nadmierne spożycie wody w ciągu dnia (ok. 3-3.5 litra), do tego niejedzenie przez pół dnia i nadmierny wysiłek fizyczny mogą spowodować nocny atak przypominający napad padaczkowy (okrzyk, szczękościsk i zesztywnienie ciała) nie przekraczający jednej minuty? Dodam, że wcześniej pojawił się podobny epizod po przedawkowaniu kofeiny (nadmierne spożycie kawy w ciągu dnia plus tabletki odchudzające z dużą zawartością kofeiny). Mam 32 lata, 160 cm wzrostu, waga ok 54,5 kg. Chciałabym schudnąć do 50 kg, jestem 5 miesięcy po porodzie, od 3 miesięcy nie karmię piersią. Zazwyczaj starałam się jeść normalnie, wczoraj zjadłam śniadanie, a potem obiad i od godziny 12:00 już nic nie jadłam, piłam tylko wodę. Popołudniu zrobiłam sobie bardzo intensywny trening cardio ok. 20 minut tak, że byłam mokra jak po kąpieli i bolały mnie mięśnie brzucha i nóg. Około godziny 1 w nocy podczas snu pojawił się taki atak, najpierw okrzyk, potem wyprężenie ciała i szczękościsk. Mąż mówił, że całość do powrotu do świadomości trwała około minuty, samo wyprężenie ciała i szczekościsk kilka sekund. Czy mogło być to spowodowane tym co opisałam?

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Bielsku-Białej Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Warszawie Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Lekarz rodzinny w Warszawie Lekarz rodzinny w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5979
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15664
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+140
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4