Skąd wynika tak duża różnica w wieku ciąży według ostatniej miesiączki a USG?

Witam, ostatnia moja miesiaczka była 17 czerwca, według obliczeń pani doktor wiek ciąży byłby 12 tydzien (wiek z USG nie pokrywa się z dniem ostatniej miesiączki), na USG dopochwowym wyszedł 9 tydzien, cykl średnio trwa 28 dni. Jaki jest możliwy dzień zapłodnienia i czy to jest możliwe ze aż tak się może różnić?

Opierając się na dacie ostatniej miesiączki wiek ciąży wynosiłby więcej niż wspomniane przez panią 9 tygodni. Badanie ultrasoograficzne jest bardziej wiarygodne niż obliczenia oparte o cykl miesiączkowy stąd zakładać należy, że do zapłodnienia dojść musiało około 7 tygodni temu. Ustalenie tego precyzyjnie, z dokładnością co do dnia nie jest możliwe.
Ustalenie tak dokładne nie jest możliwe - zapraszam na konsultacje, w razie potrzeby wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
W przypadku rozbieżności - bardziej wiarygodny jest wiek ciąży wg USG.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4539
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12265
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z