Silny ból brzucha z biegunką - co zrobić, żeby zdiagnozować powód bólu?

Kilka dni temu byłam u lekarza rodzinnego z powodu bólu brzucha, który utrzymywał się przez ponad tydzień. Ból był znośny, umiejscowiony raczej po lewej stronie i w okolicy pępka, nasilał się wieczorami, jednak piątego dnia był tak silny, że leżąc na podłodze, ledwo wytrzymywałam. Wzięłam tabletkę przeciwbólową i rozkurczową, a ból odpuścił po ok. 15-20 minutach. Po tym czasie pojawił się luźny stolec z krwią (a raczej śluz z jasną krwią) i biegunka. Ból brzucha na jakiś czas ustąpił i pojawił się w nocy, ale już łagodniejszy. Przez resztę dni miałam bóle takie, jak przez "atakiem". Obecnie nie czuję już boleści, ale ta sytuacja jest dla mnie niepokojąca. Po wizycie u lekarza, wykonałam badanie krwi i moczu. Wyniki, jak oznajmił lekarz, były bardzo dobre, a CRP wyniosło 3. Nie wiedziałam, czy się cieszyć, ponieważ nadal nie wiem, co było przyczyną tych dolegliwości. Na pytanie zadane lekarzowi co mam teraz robić Odpowiedział, żeby czekać, ponieważ jeśli objawy się powtórzą, wtedy będziemy myśleć. Proszę o jakąś radę, co powinnam zrobić w celu zdiagnozowania problemu i ewentualnie jaka może być przyczyna takiego stanu. 

Wskazane wykonanie usg jamy brzusznej, konsultacja gastrologiczna, do uwzględnienia diagnostyka endoskopowa przewodu pokarmowego.
Wskazana wizyta u gastroenterologa i badanie KT jamy brzusznej.
Zgodnie z zaleceniami proszę obserwować swój stan zdrowia i pilnie zgłosić się do lekarza w przypadku ponownego wystąpienia objawów. Rozważyć można wykonanie badań obrazowych z naciskiem na usg jamy brzusznej.
Jeśli dolegliwości miały związek z cyklem miesiączkowym wskazana może być również konsultacja ginekologiczna.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Biegunka w Warszawie Biegunka w Bielsku-Białej Biegunka w Katowicach Biegunka w Częstochowie Biegunka w Poznaniu Biegunka we Wrocławiu Biegunka w Dąbrowie Górniczej Biegunka w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4034
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10730
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+107
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi