Silne bóle podbrzusza - czy to jelito drażliwe?

Od jakiegoś czasu męczą mnie dość silne bóle podbrzusza z prawej strony, zmieniające położenie, czasem są wyżej, czasem z lewej, ale najczęściej ból jest w okolicach pachwiny, byłem z tym u lekarza ponieważ podejrzewałem wyrostek, lekarz zbadał brzuch, zrobił morfologię, badanie moczu. Lekarz stwierdził, że może to być jelito drażliwe i tyle, odpuściłem temat na jakiś czas, bo był spokój z objawami, po jakimś miesiącu znów wróciły. Pojechałem na SOR, tam kolejne badania fizykalne, lekarz nie stwierdził niczego, bóle odpuściły samoistnie, ale od 3 dni znów wróciły, brak wymiotów, brak biegunki, jedynie nudności i wzdęcia. Jestem po 6-miesięcznej kuracji izotekiem na trądzik, ból najczęściej jest w pachwinie, promieniuje albo do brzucha, albo gdzieś w kierunku pęcherza. Co jeszcze może sygnalizować taki ból?
Wskazane zebranie dokładnego wywiadu, ewentualne poszerzenie diagnostyki.
Celem postawienia diagnozy - choćby wstępnej należy skontaktować się z lekarzem, który podczas konsultacji szczegółowo zbierze wywiad od Pana, ewentualnie skieruje na dodatkowe badania i przepisze niezbędne leki.
kamica układu moczowego
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi