Silne bóle podbrzusza - czy to jelito drażliwe?

Od jakiegoś czasu męczą mnie dość silne bóle podbrzusza z prawej strony, zmieniające położenie, czasem są wyżej, czasem z lewej, ale najczęściej ból jest w okolicach pachwiny, byłem z tym u lekarza ponieważ podejrzewałem wyrostek, lekarz zbadał brzuch, zrobił morfologię, badanie moczu. Lekarz stwierdził, że może to być jelito drażliwe i tyle, odpuściłem temat na jakiś czas, bo był spokój z objawami, po jakimś miesiącu znów wróciły. Pojechałem na SOR, tam kolejne badania fizykalne, lekarz nie stwierdził niczego, bóle odpuściły samoistnie, ale od 3 dni znów wróciły, brak wymiotów, brak biegunki, jedynie nudności i wzdęcia. Jestem po 6-miesięcznej kuracji izotekiem na trądzik, ból najczęściej jest w pachwinie, promieniuje albo do brzucha, albo gdzieś w kierunku pęcherza. Co jeszcze może sygnalizować taki ból?
Wskazane zebranie dokładnego wywiadu, ewentualne poszerzenie diagnostyki.
Celem postawienia diagnozy - choćby wstępnej należy skontaktować się z lekarzem, który podczas konsultacji szczegółowo zbierze wywiad od Pana, ewentualnie skieruje na dodatkowe badania i przepisze niezbędne leki.
kamica układu moczowego
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1675
Pytań zadanych
przez pacjentów
4841
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi