Ryzyko stosowania tabletek antykoncepcyjnych Diane 35

Chciałabym uzyskać opinię dotyczącą tabletek Diane 35. Zostały mi przepisane przez lekarza ginekologa tydzień temu jako pierwsza antykoncepcja (mam 24 lata i podwyższone androgeny - umiarkowany trądzik i dość mocne owłosienie), ale skonsultowałam się ze znajomym lekarzem, który stanowczo odradził mi branie tych tabletek, jeśli nie mam palącej potrzeby. Czy faktycznie ryzyko przewyższa tutaj korzyści? Czy powinnam poprosić o tabletki nowszej generacji albo inny rodzaj antykoncepcji?
Dzień dobry,
Tabletka, o której Pani wspomina podobnie jak każdy lek ma swoje działania niepożądane i jak każdy lek niesie ze sobą pewne ryzyko. W Pani przypadku działanie antyandrogenowe tabletki Diane 35 będzie miało działanie terapeutyczne i ginekolog je zalecający tym wskazaniem z pewnością się kierował. Ewentualne ryzyko stosowania tego preparatu związane może być ze współistniejącymi chorobami. W razie wątpliwości proszę przedyskutować temat Pani terapii z ginekologiem.
Swoje wątpliwości należy rozwiać z lekarzem prowadzącym.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi