Ryzyko stosowania tabletek antykoncepcyjnych Diane 35

Chciałabym uzyskać opinię dotyczącą tabletek Diane 35. Zostały mi przepisane przez lekarza ginekologa tydzień temu jako pierwsza antykoncepcja (mam 24 lata i podwyższone androgeny - umiarkowany trądzik i dość mocne owłosienie), ale skonsultowałam się ze znajomym lekarzem, który stanowczo odradził mi branie tych tabletek, jeśli nie mam palącej potrzeby. Czy faktycznie ryzyko przewyższa tutaj korzyści? Czy powinnam poprosić o tabletki nowszej generacji albo inny rodzaj antykoncepcji?
Dzień dobry,
Tabletka, o której Pani wspomina podobnie jak każdy lek ma swoje działania niepożądane i jak każdy lek niesie ze sobą pewne ryzyko. W Pani przypadku działanie antyandrogenowe tabletki Diane 35 będzie miało działanie terapeutyczne i ginekolog je zalecający tym wskazaniem z pewnością się kierował. Ewentualne ryzyko stosowania tego preparatu związane może być ze współistniejącymi chorobami. W razie wątpliwości proszę przedyskutować temat Pani terapii z ginekologiem.
Swoje wątpliwości należy rozwiać z lekarzem prowadzącym.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5243
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi