Rozcięcie pochwy po stosunku, czy to normalne?

Mój pierwszy raz miałam z chłopakiem, który jest dosyć obficie obdarzony przez naturę, i teraz moja pochwa jest delikatnie rozcięta przy wejściu, czy to normalne? I czy za każdym razem będzie mnie tak rozrywać?

Proszę zgłosić się do poradni ginekologicznej.
Proszę udać się ginekologa, który oceni rozmiary obrażeń i w razie potrzeby zszyje chirurgicznie rozcięcie.
Jeśli krwawienie było znaczne można obawiać się uszkodzenia wymagającego zaopatrzenia chirurgicznego.
Podczas pierwszego stosunku może też dojść do naruszenia błony dziewiczej znajdującej się w przedsionku pochwy - z reguły jej urazy nie wymagają interwencji chirurgicznej, ani nawet wizyty u lekarza. Proszę jednak taką wizytę rozważyć choćby celem omówienia metod antykoncepcji, której zastosowanie może być zasadne jeśli rozpoczęła Pani współżycie.
Zalecana stacjonarna konsultacja ginekologiczna.
Proszę zgłosić się do ginekologa
Proszę zgłosić się do ginekologa.
Proszę zgłosić się pilnie do poradni ginekologicznej.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3555
Pytań zadanych
przez pacjentów
8512
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi