Ropne zmiany na twarzy - czy to gronkowiec?

Od dłuższego czasu walczę ze zmianami ropnymi na twarzy. Antybiotyki stosowane w postaci maści niestety nie przynoszą rezultatów. Dodatkowo często w okresie jesienno-zimowym mam problemy z zatokami, zapaleniem ucha i gardła. Czy może to mieć związek z gronkowcem złocistym? Jak to rozpoznać? Będą jakieś charakterystyczne objawy? Jakie badania należy wykonać?
Należy wykonać posiew bakteriologiczny z antybiogramem.
Trzeba przeprowadzić wywiad medyczny, dobrać właściwe leczenie, często pacjenci mają poprawę na kilka lat.
Dobrze byłoby skonsultować się z dermatologiem, pobrać wymaz ze zmian i wykonać antybiogram.W erze stosowania maseczek ochronnych wiele osób ma podobne problemy.zalecam konsultację dermatologiczną.
nalezy poszerzyc diagnostyke , posiew
Jeżeli problem trwa długo należy zgłosić się do specjalisty. Dermatologa.
Jeżeli problem trwa długo należy zgłosić się do specjalisty. Dermatologa.
Należy zgłosić się do dermatologa.
Wskazana konsultacja dermatologiczna.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7005
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi