Rezonans kręgów szyjnych, a wczesna ciąża.

Czy bardzo wczesna ciąża (prawdopodobnie drugi tydzień) jest przeciwwskazaniem do wykonania rezonansu magnetycznego odcinka C kręgosłupa (kręgów szyjnych) - bez kontrastu?

Przy braku bezwzględnych pilnych wskazań do wykonania badania RM, to nie należy go wykonywać.
nie należy wykonywać rezonansu przy brak bezzwględnych wskazań
O wskazaniach do rezonansu (w tym tych dotyczących pacjentek w ciąży) decyduje lekarz prowadzący-ustalający wskazania do badania. Jeśli nie są to wskazania bezwzględne to nie należy badania wykonywać w czasie ciąży.
Przy braku bezwzględnych pilnych wskazań do wykonania badania RM, nie należy go wykonywać.
Proszę skonsultować się z lekarzem zlecającym badanie. W przypadku braku pilnych wskazań do wykonania badania rezonansu magnetycznego nie powinno ono być wykonywane w ciąży lub w przypadku podejrzenia ciąży.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi