Rezonans kręgów szyjnych, a wczesna ciąża.

Czy bardzo wczesna ciąża (prawdopodobnie drugi tydzień) jest przeciwwskazaniem do wykonania rezonansu magnetycznego odcinka C kręgosłupa (kręgów szyjnych) - bez kontrastu?

Przy braku bezwzględnych pilnych wskazań do wykonania badania RM, to nie należy go wykonywać.
nie należy wykonywać rezonansu przy brak bezzwględnych wskazań
O wskazaniach do rezonansu (w tym tych dotyczących pacjentek w ciąży) decyduje lekarz prowadzący-ustalający wskazania do badania. Jeśli nie są to wskazania bezwzględne to nie należy badania wykonywać w czasie ciąży.
Przy braku bezwzględnych pilnych wskazań do wykonania badania RM, nie należy go wykonywać.
Proszę skonsultować się z lekarzem zlecającym badanie. W przypadku braku pilnych wskazań do wykonania badania rezonansu magnetycznego nie powinno ono być wykonywane w ciąży lub w przypadku podejrzenia ciąży.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Katowicach Ciąża w Krakowie Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Warszawie Ciąża w Gliwicach Ciąża w Gdańsku Ginekolog w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4034
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10763
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi