Rekonwalescencja po operacji wyrostka robaczkowego z powikłaniami

Jestem po operacji wyrostka robaczkowego z powikłaniami, takimi jak rozlane zapalenie otrzewnej. Perforowany wyrostek robaczkowy, ropnie międzypętlowe. Leczenie, laparotomia, ewakuacja ropni międzypętlowych, wycięcie wyrostka robaczkowego, drenaż otrzewnej. Operacja była 7 grudnia. Mam 25 lat, jestem 2 tygodnie po operacji, czuje się dobrze, 29 grudnia będzie ściągnięta druga połowa szwów. Moje pytanie brzmi, ile czasu muszę odczekać żeby zacząć pracować fizycznie lub ćwiczyć na siłowni?
Odpowiedź uzależniona jest od procesu gojenia ran pooperacyjnych. Proszę w tej sprawie zwrócić się do lekarza, który przeprowadził zabieg operacyjny.
Jest Pan zapewne pod opieką poradni chirurgicznej, tam proszę skierować swoje pytanie. Odpowiedź zależy od wielu czynników.
Nie znając zakresu i przebiegu operacji trudno cokolwiek powiedzieć, proszę o to spytać chirurga na kontroli.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi