Rak podstawnokomórkowy, a tatuaż

Miałam usuwaną zmianę koło piersi i okazało się ,że był to rak podstawnokomórkowy. Został on usunięty doszczętnie. Chirurg powiedział, że jest wszystko dobrze, mam się oglądać i przyjść do kontroli za 6 miesięcy. Chciałam zrobić sobie tatuaż na ręce, czy wobec tego, że miałam raka podstawnokomórkowego mogę taki tatuaż wykonać?
Nie ma bezwzględnych przeciwwskazań do wykonania tatuażu u osoby z wyleczoną chorobą nowotworową. Wykonuje się nawet tatuaże, które maskują blizny po operacjach onkologicznych. Proszę jednak wcześniej skonsultować się w tej sprawie z onkologiem, który Panią leczył.
Zaleciłbym konsultację z onkologiem, jednak przeciwskazań bezwględnych nie ma
Niech o tym zadecyduje onkolog, rak płaskonabłonkowy lubi dawać wznowę a tatuaż może opóźnić rozpoznanie nawrotu choroby.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi