Rak podstawnokomórkowy, a tatuaż

Miałam usuwaną zmianę koło piersi i okazało się ,że był to rak podstawnokomórkowy. Został on usunięty doszczętnie. Chirurg powiedział, że jest wszystko dobrze, mam się oglądać i przyjść do kontroli za 6 miesięcy. Chciałam zrobić sobie tatuaż na ręce, czy wobec tego, że miałam raka podstawnokomórkowego mogę taki tatuaż wykonać?
Nie ma bezwzględnych przeciwwskazań do wykonania tatuażu u osoby z wyleczoną chorobą nowotworową. Wykonuje się nawet tatuaże, które maskują blizny po operacjach onkologicznych. Proszę jednak wcześniej skonsultować się w tej sprawie z onkologiem, który Panią leczył.
Zaleciłbym konsultację z onkologiem, jednak przeciwskazań bezwględnych nie ma
Niech o tym zadecyduje onkolog, rak płaskonabłonkowy lubi dawać wznowę a tatuaż może opóźnić rozpoznanie nawrotu choroby.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi