Przyścienne zgrubienia śluzówki ściany i ujścia zatoki - czy to przewlekłe zapalenie zatok?

Czy po opisie RM (bez kontrastu) głowy, w którym jest zawarte zdanie: "Przyścienne zgrubienia śluzówki ściany dolnej prawej zatoki szczękowej i ujścia prawej zatoki czołowej" może stwierdzić przewlekłe zapalenie zatok? Objawy dodatkowe: uczucie ucisku w okolicach nasady nosa, skroni lewej i prawej, uczucie lekkiego przytkania ucha. Objawy te towarzyszą już od kilku tygodni. Poprzednio pojawiało się drętwienie dziąseł i zębów. Warto jakieś dodatkowe badanie zrobić? Mężczyzna 43 lata.
Prawdopodobnie tak, musi Pan wrócić do lekarza , który skierował Pana na badanie z wynikiem MRI
Proszę skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi