Przyczyna pieczenia w nosogardzieli.

Od dwóch lat mam problemy z gardłem. Miałem wykonane wiele badań, w tym 3 razy gastroskopia, RTG przewodu pokarmowego, stroboskopia krtani, wiele wizyt u laryngologów, rezonans szyi, ale nic z nich nie wynikało. Po moich objawach stwierdzono refluks, a pH-metria to potwierdziła. Jednak żadna dieta ani leki nie działały, a gardło paliło cały dzień. Doszedłem do wniosku, że przyczyna jest gdzie indziej tzn. piecze mnie w miejscu między nosem a jamą ustną, przez co wydawało mi się, że to gardło. Dodatkowo to uczucie nasila się przy kichnięciu w pozycji leżącej, czuję suchość w gardle, a po zapaleniu papierosa suchość i pieczenie stają się silniejsze. Pieczenie trwa 24 godziny codziennie. Jaka może być przyczyna, że pieczenie jest w tym miejscu? 

Suchość/pieczenie błony śluzowej gardła może być również jednym z objawów schorzeń o podłożu autoimmunologicznym. To, czy u Pana istnieją przesłanki do wysunięcia takiego podejrzenia może ocenić lekarz po zebraniu szczegółowego wywiadu i analizie dotychczas wykonanych badań.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi