Przyczyna pieczenia w nosogardzieli.

Od dwóch lat mam problemy z gardłem. Miałem wykonane wiele badań, w tym 3 razy gastroskopia, RTG przewodu pokarmowego, stroboskopia krtani, wiele wizyt u laryngologów, rezonans szyi, ale nic z nich nie wynikało. Po moich objawach stwierdzono refluks, a pH-metria to potwierdziła. Jednak żadna dieta ani leki nie działały, a gardło paliło cały dzień. Doszedłem do wniosku, że przyczyna jest gdzie indziej tzn. piecze mnie w miejscu między nosem a jamą ustną, przez co wydawało mi się, że to gardło. Dodatkowo to uczucie nasila się przy kichnięciu w pozycji leżącej, czuję suchość w gardle, a po zapaleniu papierosa suchość i pieczenie stają się silniejsze. Pieczenie trwa 24 godziny codziennie. Jaka może być przyczyna, że pieczenie jest w tym miejscu? 

Suchość/pieczenie błony śluzowej gardła może być również jednym z objawów schorzeń o podłożu autoimmunologicznym. To, czy u Pana istnieją przesłanki do wysunięcia takiego podejrzenia może ocenić lekarz po zebraniu szczegółowego wywiadu i analizie dotychczas wykonanych badań.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi