Przezierność karkowa 2,2 mm - czy dziecko będzie chore?

Witam, piszę z pilnym pytaniem. Ponieważ dzisiaj byłam na USG 1 trymestru i przezierność karkowa wyszła mi 2,2 mm - czy to znaczy, że moje dziecko będzie chore?
Dzień dobry,
Pomiar przeziernosci karkowej jest jednym z badanych wymiarów uwzględnianych do oceny ryzyka chorób wrodzonych. Równie istotne są również inne parametry takie jak na przykład wiek matki. W razie wątpliwości badanie prenatalne powinno być rozszerzone o dalszą diagnostykę inwazyjną bądź ocenę DNA płodowego. Proszę omówić ten problem dokładnie z prowadzącym ginekologiem.
Jeden parametr nie jest determinujący, należy porozmawiać z lekarzem wykonującym badanie.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi