Przetrwały przewód tętniczy - czy mogę być w ciąży?

Mam 32 lata i choruje na przetrwały przewód Botalla. Bardzo chciała bym mieć dziecko, lecz opinie innych lekarzy kardiologów wskazują, że nie mogę. W lipcu byłam na wizycie u pani doktor i zadałam jej te pytanie, odpowiedziała że mogę być w ciąży. Mam więc dylemat, bo byłam u kilku lekarzy, każdy ma inną odpowiedź. Komu wierzyć?
Odpowiedź na Pani pytanie wymaga szczegółowej diagnostyki i oceny stanu Pani zdrowia. Nie jest więc możliwe udzielenie odpowiedzi online.
Wymaga Pani przeprowadzenia szczegółowych badań, proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym, aby ustalić właściwy ośrodek.
Dzień dobry,
W Pani przypadku o ewentualnych przeciwskazaniach do ciąży powinien zadecydować kardiolog na podstawie wnikliwego badania i analizy Pani wcześniejszej dokumentacji.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1872
Pytań zadanych
przez pacjentów
5168
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi