Przetrwały przewód tętniczy - czy mogę być w ciąży?

Mam 32 lata i choruje na przetrwały przewód Botalla. Bardzo chciała bym mieć dziecko, lecz opinie innych lekarzy kardiologów wskazują, że nie mogę. W lipcu byłam na wizycie u pani doktor i zadałam jej te pytanie, odpowiedziała że mogę być w ciąży. Mam więc dylemat, bo byłam u kilku lekarzy, każdy ma inną odpowiedź. Komu wierzyć?
Odpowiedź na Pani pytanie wymaga szczegółowej diagnostyki i oceny stanu Pani zdrowia. Nie jest więc możliwe udzielenie odpowiedzi online.
Wymaga Pani przeprowadzenia szczegółowych badań, proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym, aby ustalić właściwy ośrodek.
Dzień dobry,
W Pani przypadku o ewentualnych przeciwskazaniach do ciąży powinien zadecydować kardiolog na podstawie wnikliwego badania i analizy Pani wcześniejszej dokumentacji.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi