Przebarwienie w okolicy sutka - czy może być niebezpieczne?

Miałam małą brązową plamkę w obrębie lewego sutka. Zauważyłam to w liceum. Mam teraz 23 lata, byłam u 3 dermatologów nikt nie wiedział co to jest. Dopiero u lekarza rodzinnego dowiedziałam się, że ta brązowa plamka jest przebarwieniem. Teraz się powiększyło i jest blisko sutka. Przebarwienie jest jednolite tak jak skóra, tylko brązowa. Jest w nieregularnym kształcie. Czy mam się martwić tym? Czy jak niemowlę będzie ssało i gryzło sutek to nie uszkodzić mi tego przebarwienia? Czy przebarwienie może przejść na sutek?
Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego bądź dermatologa, który zbada i obejrzy zmianę.
Warto wykonać badanie dermatoskopem w poradni dermatologicznej.
zalecam badanie usg piersi
Zalecana konsultacja dermatologiczna.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi