2024-01-31

Proszę o pomoc, w jaki sposób mogę sobie pomóc. 

Od początku grudnia źle się czułam -  tzn. miałam zawroty głowy, nudności i pieczenie w klatce piersiowej. Poszłam do lekarza i dał mi skierowanie na gastroskopię. Badanie to odbyło się 3 stycznia tego roku i wykazało obecność bakterii Helictobacter pylori. Następnego dnia dostałam od lekarza receptę na antybiotyk, którą musiałam zażywać 3 tabletki 4x dziennie oraz 2x dziennie tabletki. Na początku zażywania tabletek nie miałam żadnych dolegliwości, dopiero 2 dni przed zakończeniem kuracji miałam przez cały dzień gorzki smak w ustach, oraz delikatny ból brzucha (kurację zakończyłam 13.01.2024r). Po antybiotyku czułam się naprawdę dobrze. 15.01.2024 zaczęłam odczuwać świąt sromu i odbytu, okazało się, że dostałam infekcji pochwy i odbytu (tutaj dodam jeszcze, że 4 dnia zażywania antybiotyku pojawił się hemoroid, który utrzymuje się do dzisiaj). Dostałam maść doodbytniczą i tabletkę dopochwową. Cóż mogę powiedzieć - świąt pochwy zniknął, ale odbyt nadal swędzi i mam problem z wypróżnianiem (tzn nie widzę krwi na stolcu ani na papierze toaletowym, odczuwam tylko ból przy oddawaniu stolca i na początku stolec jest normalnej grubości, a potem przy większym parciu przybiera postać bardzo wąską. Jeśli chodzi o tą maść doodbytniczą co lekarz mi przepisał to tylko wchłonął się hemoroid zewnętrzny, nie wiem może mam jeszcze wewnątrz. Dodam, że wtedy jak wyskoczył mi ten hemoroid, to pojawiły się ślady krwi jasnoczerwonej. Ogólnie miałam już wcześniej problemy z hemoroidami, ale szybko sobie z nimi radziłam - tego niestety nie mogę się pozbyć. Od 22.01.2024 r znowu miałam delikatne zawroty głowy, raz tylko nudności i strasznie bolą mnie mięśnie (a to ręka, a to łydka, a to żebra, a to obok piersi itd). Czuję się bardzo wymęczona i nie do życia i boję się, że jest to spowodowane antybiotykiem i skutkami ubocznymi. Dodam, że nie brałam żadnego probiotyku razem z antybiotykiem. 

Dzień dobry,

Przebyła Pani kompleksowe leczenie, które mogło mieć wpływ na różne aspekty Pani zdrowia.
Leczenie H. pylori często wymaga zastosowania silnych antybiotyków, co może prowadzić do różnych skutków ubocznych, w tym problemów z układem pokarmowym i możliwych infekcji poantybiotykowych, jak np. infekcje pochwy.
Antybiotyki mogą zaburzać naturalną florę bakteryjną, co może prowadzić do infekcji grzybiczych. Dobrze, że infekcja pochwy została wyleczona, jednak problem z hemoroidami i dyskomfortem w okolicy odbytu nadal wymagają uwagi.
Hemoroidy mogą być bolesne i powodować dyskomfort, szczególnie przy wypróżnianiu. Ból, zmiana kształtu stolca, oraz uczucie swędzenia mogą wskazywać, że hemoroidy nadal są aktywne. Czasami hemoroidy wewnętrzne mogą nie być widoczne, ale nadal powodować objawy.
Antybiotyki i ogólny stres związany z leczeniem i infekcjami mogą przyczyniać się do uczucia zmęczenia i bólu. Również stan zapalny w organizmie może się manifestować przez bóle mięśniowe i zmęczenie.
Po kuracji antybiotykowej lub jeszcze w jej trakcie warto rozważyć przyjmowanie probiotyków, aby wspomóc odbudowę zdrowej flory bakteryjnej w jelitach i zmniejszyć ryzyko dalszych infekcji.

W obliczu Pani objawów, szczególnie jeśli utrzymują się one i powodują znaczny dyskomfort, zdecydowanie zalecam konsultację z lekarzem. Może być konieczne przeprowadzenie dodatkowych badań, aby wykluczyć inne potencjalne problemy i dostosować leczenie. Ważne jest, aby omówić wszystkie Pani obawy, w tym problemy z hemoroidami, ból mięśni, zmęczenie oraz wszelkie inne niepokojące objawy.

Proszę dbać o siebie, dostarczać organizmowi odpowiednią ilość płynów, zdrową dietę, odpoczynek, a także, jeśli to możliwe, delikatną aktywność fizyczną, która może wspomóc ogólną kondycję. Zachęcam do ścisłej współpracy z lekarzami i dbania o regularne kontrole zdrowotne.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Hemoroidy w Dąbrowie Górniczej Hemoroidy w Bielsku-Białej Zawroty głowy w Dąbrowie Górniczej Zawroty głowy w Bielsku-Białej Zawroty głowy w Krakowie Hemoroidy w Katowicach Zawroty głowy w Katowicach Hemoroidy w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5995
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15695
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4