Problem ze stanami lękowymi

Mam problem odnośnie zdrowia psychicznego, od dłuższego czasu po prostu przechodzę jakieś niekontrolowane lęki. Raz panicznie boję się ludzi i przebywania z nimi w towarzystwie, a innym razem po prostu uwielbiam z nimi rozmawiać, ale czasami jak dopadnie mnie stres to zaczynam się kłopotać, zaczynają pocić mi się ręce, serce szybciej bić i towarzyszy mi coś takiego, że po prostu oddaję pod siebie mocz albo muszę szybko iść do łazienki i okazuje się, że to nie jest prawdą, że to po prostu mi się wydaje. Czy może być to strach? Strasznie się męczę, pracuję normalnie, mam rodzinę i nie ukrywam, że najlepiej czuję się w domu z dala od ludzi. Czasami oczywiście zdarza mi się wypić, wtedy po prostu jest porażka, od razu lęki, panicznie boję się wszystkiego i wydaje mi się, że znowu sikam pod siebie co oczywiście nie jest prawdą, do tego dochodzą również omamy węchowe. Na trzeźwo mam tak jak opisałam wcześniej, raz jest OK, w pewnym momencie przychodzi zawrót głowy i ten stan. Wcześniej w przeszłości zażywałam narkotyki, dlatego myślę, że to one przyczyniły się do tego mojego samopoczucia. Mogłabym poprosić o radę? Co nam zrobić? Czy jest szansa, że kiedyś jeszcze wrócę do pełni zdrowia? Chcę postarać się o lepszą pracę, zapisałam się do szkoły zaocznie, będę robiła prawo jazdy, ale z moim samopoczuciem to jest po prostu niemożliwe.
Proszę unikać picia alkoholu i koniecznie umówić się na konsultację psychiatryczną
Zalecana konsultacja psychiatryczna.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7006
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi