Problem ze stanami lękowymi

Mam problem odnośnie zdrowia psychicznego, od dłuższego czasu po prostu przechodzę jakieś niekontrolowane lęki. Raz panicznie boję się ludzi i przebywania z nimi w towarzystwie, a innym razem po prostu uwielbiam z nimi rozmawiać, ale czasami jak dopadnie mnie stres to zaczynam się kłopotać, zaczynają pocić mi się ręce, serce szybciej bić i towarzyszy mi coś takiego, że po prostu oddaję pod siebie mocz albo muszę szybko iść do łazienki i okazuje się, że to nie jest prawdą, że to po prostu mi się wydaje. Czy może być to strach? Strasznie się męczę, pracuję normalnie, mam rodzinę i nie ukrywam, że najlepiej czuję się w domu z dala od ludzi. Czasami oczywiście zdarza mi się wypić, wtedy po prostu jest porażka, od razu lęki, panicznie boję się wszystkiego i wydaje mi się, że znowu sikam pod siebie co oczywiście nie jest prawdą, do tego dochodzą również omamy węchowe. Na trzeźwo mam tak jak opisałam wcześniej, raz jest OK, w pewnym momencie przychodzi zawrót głowy i ten stan. Wcześniej w przeszłości zażywałam narkotyki, dlatego myślę, że to one przyczyniły się do tego mojego samopoczucia. Mogłabym poprosić o radę? Co nam zrobić? Czy jest szansa, że kiedyś jeszcze wrócę do pełni zdrowia? Chcę postarać się o lepszą pracę, zapisałam się do szkoły zaocznie, będę robiła prawo jazdy, ale z moim samopoczuciem to jest po prostu niemożliwe.
Proszę unikać picia alkoholu i koniecznie umówić się na konsultację psychiatryczną
Zalecana konsultacja psychiatryczna.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4311
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi