Problem z poceniem się nóg

Mam problem z poceniem się nóg. Każdego ranka kiedy się budzę zakładam skarpetki a po 5 min są już wilgotne. Tę czynność powtarzam kilkanaście razy w ciągu dnia, bo jest mi zimno w nogi przez pot. Kiedy przychodzę z pracy mam całe nogi mokre, łącznie z butami. Nie wiem co robić, to jest bardzo uciążliwe, szczególnie w zimie. Byłem u lekarza dermatologa ale nic mi nie poradził. To już trwa kilka lat.
Pewnym wyjściem z tej sytuacji jest zastosowanie Botoxu na obszar stop, ale nie jest to zabieg bezbolesny, poza tym nie jest tez tani.Inne wyjście to stosowanie antyprespirantu , w aptekach są dostępne tego typu preparaty do stóp.Trochę pomagają również wkładki cynamonowe do butów, powodują ze uczucie zimna nie jest tak duże .Trzeba nosić przewiewne obuwie i bawełniane skarpetki, bez sztucznych domieszek.
zalecam wykonanie badan laboratoryjnych
Proszę rozważyć leczenie toksyną botulinową - zabieg jest bardzo skuteczny, ale należy do powtarzać co kilka miesięcy i dla wielu jest on dosyć bolesny.
Istnieje wiele sposobów leczenia farmakologicznego i zabiegowego - proszę zwrócić się do dermatologa, który zajmuje się tymi problemami.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4311
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi