Problem z poceniem się nóg

Mam problem z poceniem się nóg. Każdego ranka kiedy się budzę zakładam skarpetki a po 5 min są już wilgotne. Tę czynność powtarzam kilkanaście razy w ciągu dnia, bo jest mi zimno w nogi przez pot. Kiedy przychodzę z pracy mam całe nogi mokre, łącznie z butami. Nie wiem co robić, to jest bardzo uciążliwe, szczególnie w zimie. Byłem u lekarza dermatologa ale nic mi nie poradził. To już trwa kilka lat.
Pewnym wyjściem z tej sytuacji jest zastosowanie Botoxu na obszar stop, ale nie jest to zabieg bezbolesny, poza tym nie jest tez tani.Inne wyjście to stosowanie antyprespirantu , w aptekach są dostępne tego typu preparaty do stóp.Trochę pomagają również wkładki cynamonowe do butów, powodują ze uczucie zimna nie jest tak duże .Trzeba nosić przewiewne obuwie i bawełniane skarpetki, bez sztucznych domieszek.
zalecam wykonanie badan laboratoryjnych
Proszę rozważyć leczenie toksyną botulinową - zabieg jest bardzo skuteczny, ale należy do powtarzać co kilka miesięcy i dla wielu jest on dosyć bolesny.
Istnieje wiele sposobów leczenia farmakologicznego i zabiegowego - proszę zwrócić się do dermatologa, który zajmuje się tymi problemami.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7011
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi