2023-12-11

Powinnam przebić ten bolący guzek?

2 dni temu miałam kolonoskopię. Dziś zaobserwowałem zmiany w okolicy odbytu, *wejście* jest fioletowe, i są na nim bezbolesne fioletowo guzki (w dotyku puste) oraz jeden bolesny guzek/bąbel w kolorze skóry, który w dotyku jakby w środku ma twardą zbitą kuleczkę. Nie miałam tego przed badaniem i martwię się. W opisie badania pisało, że ,,brak patologicznych zmian w odbycie,,. Czy to przejdzie/ zniknie? Wstydzę się bardzo i boję. Powinnam się martwić? Wygląda to jak ropień odbytu lub naderwanie brzegu odbytu, tylko mały ma ok.1 cm. Nie wygląda to na hemoroidy, bo przecież one nie pojawiają się z dnia na dzień i byłyby widoczne podczas badania kolonoskopem.

Wskazana wizyta ikonsultacja u lekarza, który przeprowadziła badanie.
Wskazana wizyta ikonsultacja u lekarza, który przeprowadziła badanie.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5929
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15586
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+137
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4