Powiększony węzeł chłonny nadobojczykowy

W dniu 29.04.2021 miałem pierwszą dawkę szczepienia przeciw Covid-19 szczepionką firmy Pfizer. Po kilku dniach (chyba dwóch) zwróciłem uwagę, że nosząc spodnie ogrodniczki coś mnie uwiera nad obojczykiem. Wyczułem mały guzek.W miedzyczasie zanim udałem się na usg byłem kilka dni przeziębiony. Lekarz radiolog stwierdził, ze to nic takiego i opisał je tak: Po stronie lewej przynaczeniowo i podżuchwowo ww chłonne wielkości 19.5x7.8mm z zachowaną wnęką - jak odczynowe. W lewym dole nadobojczykowym widoczny ww chłonny wielkości 3x3.3mm z zachowaną wnęką o unaczynieniu odwnękowym - jak naczyniowy. Druga dawkę szczepionki przyjąłem 04.06.2021.Od czasu drugiego szczepienia minęło półtora miesiąca, a ten węzełek nadobojczykowy jest nadal wyczuwalny. Byłem u lekarza pierwszego kontaktu. Zrobiłem różne badania: Między innymi morfologia, crp, ob i wszystko jest w normie.Lekarka internistka stwierdziła,że taki objaw (powiększony węzełek) może zostać ze mną dłużej (nawet do pół roku), bo ta szczepionka to rzecz nowa i wiele się o niej jeszcze uczymy. Chciałbym jeszcze dodać, że nie mam żadnych innych objawów jak np. spadek wagi czy inne. Pytanie moje czy drążyć temat dalej i szukać dalej? Jeżeli tak, to gdzie się udać? Do jakiego specjalisty? 

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi