Powiększony brzuch na wysokości pępka, po prawej stronie

Moja mama (52 lata) ostatnio ma powiększony brzuch szczególnie po prawej stronie. "Narośl" ta zlokalizowana jest między miednicą, a żebrami na poziomie pępka. Nie jest to jakieś bolesne, czasem tylko. Chciałam zapytać co to może być? Mama ogólnie czuje się dobrze. Jeśli to istotne przechodziła kilka lat temu zabieg wycięcia kamieni. I miewa czasem problemy z pęcherzem.
Wskazane jest przeprowadzenie bezpośredniego badania podczas tradycyjnej wizyty w gabinecie,
wskazana wizyta stacjonarna.
Trochę za mało danych, trzeba mamę zbadać.To może być przepuklina pooperacyjna, tłuszczak, powiększona wątroba .Nie obędzie się bez badania.
zalecam wizyte u chirurga
Konieczna stacjonarna wizyta u chirurga ogólnego.
Należy zgłosić się do lekarza osobiście.
Proszę pilnie umówić wizytę u chirurga lub ginekologa. Wszelkie guzy w obrębie jamy brzusznej wymagają pilnej konsultacji lekarskiej.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi