Powiększająca się opuchlizna po ukąszeniu owada

Ostatnio ugryzł mnie owad (niestety nie wiem jaki gdyż to było w nocy). Lekko podrapałam ugryzienie, ale nie do krwi, natomiast było lekkie pieczenie, następnie zastosowałam na to miejsce jakąś maść łagodzącą swędzenie, kolejnego dnia w miejscu ugryzienia zrobiła się rana, którą zakleiłam plasterkiem gdy szłam do pracy, po powrocie z pracy w dookoła tej rany pojawiło się zaczerwienienie i obrzęk. Dezynfekowałam ranę wodą utlenioną i ocatniseptem, stosowałam szałwię  oraz maści wokół rany typu fenistil i maxibiotic, lecz nic nie pomaga a opuchlizna w danym miejscu się powiększa.

Proszę się zgłosić do lekarza, żeby mógł ocenić zmianę i wdrożyć odpowiednie leczenie.
Obrzęk po kilku dniach ustąpi, jesli nie to proszę iść na kontrole do lekarza POZ.
Zalecana konsultacja lekarska celem wdrożenia właściwego leczenia.
może być to wzmożony odczyn alergiczny, ale najlepiej zgłosić sie do lekarza w warunkach ambulatoryjnych

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3546
Pytań zadanych
przez pacjentów
8500
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi