Porażenie nerwu twarzowego, a szczepienie przeciw COVID-19

Jaką szczepionką przeciw COVID-19 najlepiej się zaszczepić i która z nich jest najbezpieczniejsza dla kobiety w wieku 35 lat? Słyszałam, że po zaszczepieniu skutkiem ubocznym może być porażenie nerwu twarzowego (pięć lat temu będąc w ciąży przeszłam porażenie nerwu twarzowego, które podobno może nawracać).

Pojedyncze przypadki porażenia nerwu twarzowego opisywano podczas badań klinicznych nad szczepionką Pfizera, ale według raportu CDC - amerykańskiej agencji zajmującej się chorobami zakaźnymi i ich przeciwdziałaniu, częstość występowania porażenia nerwu twarzowego nie przekracza tej obserwowanej w populacji i nie stanowi przeciwwskazania do szczepienia tym preparatem. Proszę jednak omówić to z lekarzem kwalifikującym do szczepienia pod kątem innych ewentualnych przeciwwskazań.
Proszę się nie obawiać , tego typu działanie nieporządane jest niezwykle rzadkie.
porażenie nerwu twarzowego zdarza się niezwykle rzadko, więc nie ma powodu do niepokoju.
Wszystkie dopuszczone szczepionki przeciwko COVID-19 są bezpieczne dla Pani.
W Pani wieku każda szczepionka będzie dobra

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi