Porażenie nerwu twarzowego, a szczepienie przeciw COVID-19

Jaką szczepionką przeciw COVID-19 najlepiej się zaszczepić i która z nich jest najbezpieczniejsza dla kobiety w wieku 35 lat? Słyszałam, że po zaszczepieniu skutkiem ubocznym może być porażenie nerwu twarzowego (pięć lat temu będąc w ciąży przeszłam porażenie nerwu twarzowego, które podobno może nawracać).

Pojedyncze przypadki porażenia nerwu twarzowego opisywano podczas badań klinicznych nad szczepionką Pfizera, ale według raportu CDC - amerykańskiej agencji zajmującej się chorobami zakaźnymi i ich przeciwdziałaniu, częstość występowania porażenia nerwu twarzowego nie przekracza tej obserwowanej w populacji i nie stanowi przeciwwskazania do szczepienia tym preparatem. Proszę jednak omówić to z lekarzem kwalifikującym do szczepienia pod kątem innych ewentualnych przeciwwskazań.
Proszę się nie obawiać , tego typu działanie nieporządane jest niezwykle rzadkie.
porażenie nerwu twarzowego zdarza się niezwykle rzadko, więc nie ma powodu do niepokoju.
Wszystkie dopuszczone szczepionki przeciwko COVID-19 są bezpieczne dla Pani.
W Pani wieku każda szczepionka będzie dobra
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5246
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi