Pogarszający się wzrok, światłowstręt i bóle głowy.

Kilka miesięcy temu byłam u okulisty, który zbadał mi dno oka bez rozszerzania źrenic. Zbadał również ciśnienie w oku i wszystko było w porządku, poza tym, że stwierdził nużeńca, którego od listopada udało mi się pozbyć (przynajmniej tak wskazują wyniki badań). Wcześniej zdarzyło mi się, że miałam nagły problem z widzeniem, wszystko było jakby rozmyte, miałam delikatne błyski w jednym oku, ale po 15 minutach wszystko wróciło do normy i zaczęła boleć mnie głowa. Kolejnego dnia również pojawiły się takie same objawy.Kilka dni temu, czyli po 5 miesiącach ponownie miałam te objawy. Po 2 dniach udało mi się zbadać ciśnienie oka i znowu wszystko było w porządku. Od pierwszego ataku gorzej widzę i mam światłowstręt. Czy nadal powinnam szukać pomocy u okulisty? Czy badanie bez rozszerzania źrenic jest w stanie wykryć wszystkie nieprawidłowości?

Wskazana konsultacja neurologiczna.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi