Pogarszający się wzrok, światłowstręt i bóle głowy.

Kilka miesięcy temu byłam u okulisty, który zbadał mi dno oka bez rozszerzania źrenic. Zbadał również ciśnienie w oku i wszystko było w porządku, poza tym, że stwierdził nużeńca, którego od listopada udało mi się pozbyć (przynajmniej tak wskazują wyniki badań). Wcześniej zdarzyło mi się, że miałam nagły problem z widzeniem, wszystko było jakby rozmyte, miałam delikatne błyski w jednym oku, ale po 15 minutach wszystko wróciło do normy i zaczęła boleć mnie głowa. Kolejnego dnia również pojawiły się takie same objawy.Kilka dni temu, czyli po 5 miesiącach ponownie miałam te objawy. Po 2 dniach udało mi się zbadać ciśnienie oka i znowu wszystko było w porządku. Od pierwszego ataku gorzej widzę i mam światłowstręt. Czy nadal powinnam szukać pomocy u okulisty? Czy badanie bez rozszerzania źrenic jest w stanie wykryć wszystkie nieprawidłowości?

Wskazana konsultacja neurologiczna.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3555
Pytań zadanych
przez pacjentów
8512
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi