Podwyższony cukier, ale brak innych objawów cukrzycy

W sierpniu bieżącego roku przeprowadzałem rutynowe badania kontrolne tj. pobieranie krwi żylnej oraz mocz do kontroli na czczo. Wyniki krwi wyszły wzorowo, jednakże w moczu wykryto cukier, poproszono mnie abym powtórzył test za 2-3 dni. Tak zrobiłem. Ponownie wykryto cukier, co prawda jego zawartość w moczu była o połowę niższa. Lekarz mi powiedział, że ten stan może wskazywać na cukrzycę. Jednak przyglądając różnego rodzaju portale medyczne w sieci, czytając objawy, jakie występują przy tej chorobie, nie pokrywają się one z faktycznym stanem zdrowia mianowicie - nie odczuwam nadmiernego zmęczenia (chyba, że przesypiam mniej niż zalecane 8 godzin), mniej więcej 4-5 krotnie dziennie oddaje mocz, nie spada mi masa całego ciała (utrzymuje mniej więcej stałą wartość), nie mam nadmiernego pragnienia - piję mniej niż zalecane 2 litry wody na dzień, nie mam wzmożonego apetytu na jedzenie, sprawdzając codziennie rano krew za pomocą glukometru wynik oscyluje w granicach 80-90 mg/dL na czczo, a po godzinie, dwóch - po posiłkach wynik ten wynosi pomiędzy 90-110 mg/dL. Jednakże rzeczą, która mnie zastanawia najbardziej są pojawiające się +/- raz w tygodniu zajady w kącikach ust (pojawiają się u mnie przez ostatnie 3 tygodnie). Co prawda wystarczy, że użyję 2-3 razy dziennie maścią z witaminą A, na następny dzień wszystko wraca do normy (być może jest to kwestia nieregularnego spożywania pełno wartościowych posiłków, oraz krótkiej ilości przeznaczanej na sen zwykle 5-7 godzin na dobę), kolejną rzeczą jest pojawiający się ból poniżej kolan - ból łydek, ból palców u obu stóp. Jest to uczucie mrowienia, zimna, a czasami uczucie kłucia w palcach. Odnośnie uczucia dziwnego zimna, jest to o tyle zastanawiające, że gdy dotykam stopy, palców u stóp nie widzę absolutnie żadnej różnicy pomiędzy temperaturą tych części ciała w stosunku do całości. Palce nie są opuchnięte, mają taki sam kolor jak reszta ciała, nie widzę, żadnej różnicy w wyglądzie. Czy to cukrzyca?
Proszę się zgłosić na ponowne badanie do swojego lekarza rodzinnego, warto powtórzyć badanie moczu, ocenę glikemii z krwi żylnej. Na początek.
Proszę skonataktować się z lekarzem, który zbierze szczegółowy wywiad, zleci badania dodatkowe i ewentualnie przepisze odpowiednie leki.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi