Podwyższony cukier, ale brak innych objawów cukrzycy

W sierpniu bieżącego roku przeprowadzałem rutynowe badania kontrolne tj. pobieranie krwi żylnej oraz mocz do kontroli na czczo. Wyniki krwi wyszły wzorowo, jednakże w moczu wykryto cukier, poproszono mnie abym powtórzył test za 2-3 dni. Tak zrobiłem. Ponownie wykryto cukier, co prawda jego zawartość w moczu była o połowę niższa. Lekarz mi powiedział, że ten stan może wskazywać na cukrzycę. Jednak przyglądając różnego rodzaju portale medyczne w sieci, czytając objawy, jakie występują przy tej chorobie, nie pokrywają się one z faktycznym stanem zdrowia mianowicie - nie odczuwam nadmiernego zmęczenia (chyba, że przesypiam mniej niż zalecane 8 godzin), mniej więcej 4-5 krotnie dziennie oddaje mocz, nie spada mi masa całego ciała (utrzymuje mniej więcej stałą wartość), nie mam nadmiernego pragnienia - piję mniej niż zalecane 2 litry wody na dzień, nie mam wzmożonego apetytu na jedzenie, sprawdzając codziennie rano krew za pomocą glukometru wynik oscyluje w granicach 80-90 mg/dL na czczo, a po godzinie, dwóch - po posiłkach wynik ten wynosi pomiędzy 90-110 mg/dL. Jednakże rzeczą, która mnie zastanawia najbardziej są pojawiające się +/- raz w tygodniu zajady w kącikach ust (pojawiają się u mnie przez ostatnie 3 tygodnie). Co prawda wystarczy, że użyję 2-3 razy dziennie maścią z witaminą A, na następny dzień wszystko wraca do normy (być może jest to kwestia nieregularnego spożywania pełno wartościowych posiłków, oraz krótkiej ilości przeznaczanej na sen zwykle 5-7 godzin na dobę), kolejną rzeczą jest pojawiający się ból poniżej kolan - ból łydek, ból palców u obu stóp. Jest to uczucie mrowienia, zimna, a czasami uczucie kłucia w palcach. Odnośnie uczucia dziwnego zimna, jest to o tyle zastanawiające, że gdy dotykam stopy, palców u stóp nie widzę absolutnie żadnej różnicy pomiędzy temperaturą tych części ciała w stosunku do całości. Palce nie są opuchnięte, mają taki sam kolor jak reszta ciała, nie widzę, żadnej różnicy w wyglądzie. Czy to cukrzyca?
Proszę się zgłosić na ponowne badanie do swojego lekarza rodzinnego, warto powtórzyć badanie moczu, ocenę glikemii z krwi żylnej. Na początek.
Proszę skonataktować się z lekarzem, który zbierze szczegółowy wywiad, zleci badania dodatkowe i ewentualnie przepisze odpowiednie leki.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi