Podwyższone ciśnienie i puls po przebudzeniu rano

Zawsze mialam idealne ciśnienie. Od kilku tygodni/miesięcy nasilił się stres w pracy. Budze się rano o 4-5 z szybkim biciem serca, to mnie trzyma tak do 8-mej, ciśnienie po wstaniu z łóżka średnio wysokie, ale puls np. 128 dzisiaj. Jak temu zapobiec?

Należy udać się do lekarza rodzinnego/kardiologa celem wykonania np. holera EKG - badanie pokaże, jak często w ciągu dnia zdarza się podwyższone tętno i pozwoli na wdrożenie odpowiedniego leczenia/dalszej diagnostyki.
Proszę zgłosić się do lekarza (lekarz rodzinny,internista,kardiolog), ważne będzie badanie przedmiotowe i zlecenie badań dodatkowych (m.in. bad.lab., ekg, Holter ekg).
Konieczna jest wizyta stacjonarna u lekarza rodzinnego / internisty celem oceny stanu zdrowia
Zalecana stacjonarna wizyta u lekarza.
Należy udać się do lekarza rodzinnego/kardiologa celem wykonania np. holera EKG -
Należy wykonać holter ekg i echo serca oraz włączyć leki przez kardiologa
Należy udać się do lekarza rodzinnego celem wykonania badania fizykalnego i zlecenia potrzebnych badań. Niezbędna również będzie wizyta u kardiologa.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi