Podłużne zgrubienie z prawej strony brzucha i skurcze jelit

Co może oznaczać jakby zgrubienie po prawej stronie brzucha na wysokości pępka? Zaobserwowałam je u siebie rok temu. Niecały miesiąc przed pojawieniem się zmiany miałam robione badanie palpacyjne brzucha, które nic nie wykazało. Jest to jakby podłużny, sprężysty guz z tkanki mięśniowej (wydaje mi się, że jest umiejscowiony w mięśniach skośnych brzucha). Boli tylko przy przyciśnięciu, ale jest dość wyraźnie wyczuwalny, w dodatku w pozycji stojącej w tym samym miejscu powłoka brzuszna jest lekko wypukła. W dodatku od jakiegoś czasu borykam się z nawracającymi skurczami jelit. Czy może to być coś poważnego?
Proszę wykonać USG jamy brzusznej, a następnie udać się na wizytę stacjonarną do lekarza celem przeprowadzenia pełnego badania fizykalnego.
Należy wykonać badanie USG.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi