Podłużne zgrubienie z prawej strony brzucha i skurcze jelit

Co może oznaczać jakby zgrubienie po prawej stronie brzucha na wysokości pępka? Zaobserwowałam je u siebie rok temu. Niecały miesiąc przed pojawieniem się zmiany miałam robione badanie palpacyjne brzucha, które nic nie wykazało. Jest to jakby podłużny, sprężysty guz z tkanki mięśniowej (wydaje mi się, że jest umiejscowiony w mięśniach skośnych brzucha). Boli tylko przy przyciśnięciu, ale jest dość wyraźnie wyczuwalny, w dodatku w pozycji stojącej w tym samym miejscu powłoka brzuszna jest lekko wypukła. W dodatku od jakiegoś czasu borykam się z nawracającymi skurczami jelit. Czy może to być coś poważnego?
Proszę wykonać USG jamy brzusznej, a następnie udać się na wizytę stacjonarną do lekarza celem przeprowadzenia pełnego badania fizykalnego.
Należy wykonać badanie USG.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi